19. ARDF World Championships Beszámoló

Írta: Szabó Gábor. Beküldve: Hírek

ARDF 2018A következő sorok a Magyar Rádióamatőr Szövetség rádiós-tájfutóinak a élményeit írják le a Dél-Koreában megrendezett 19. rádiós-tájfutó világbajnokságról. Útunk Sokcho városáig hosszú volt, de mindeközben tudtunk beszélni, hogy ki hogyan képzeli el a sportág jövőjét, és mindenki pozitívan értékelte a másik mondanivalóját.

Megérkezve Sokcho városába, elfoglaltuk a szállásunkat, ami több, mint kiválónak volt mondható. Másnap a közeli parkban rendezett edzésen mindenki kipróbálhatta a vevőjét a versenyen kitelepítendő adón.

1. versenynap Foxoring versenyszámmal kezdtünk. A versenyt megelőző napon a szervezők tájékoztatták a csapatvezetőket, hogy a szabályoktól eltérnek a pálya nehézségét illetőleg a szabályzatnál hegyesebb pályán rendezték a versenyüket, ezt mindenki tudomásul vette. A pálya a vártnál könnyebb volt, a pontok nem voltak elrejtve, vevőt nem igen kellett használni a megtalálásukhoz.

ardf02

Eredményünk: 1 arany, 2 ezüst és 2 bronz.
 Moravszki János  1. helyezés (M60)   29:09
 Lászlóné, Hornyai Piroska      2. helyzés (W60)  39:39
 Radics Anna Mária  2. helyezés (W50)  41:32
 László Károly  3. helyezés (M60)  29:59
 Mucsi Mihály  3. helyezés (M40)  41:44

2. versenynap a klasszikus 80m/2m hullámhosszú versenyekkel folytattuk. A pályán sok tanya, útkereszteződés és magasfeszültség nehezítette a versenyzők dolgát.

ardf006
Eredményünk: 4 arany.
 Lászlóné, Hornyai Piroska  1. helyzés (W60)  98:40
 Nagy György  1. helyzés (M60)  225:38
 László Károly  1. helyzés (M60)  225:38
 Nagy Béla  1. helyzés (M60)  225:38

3. versenynap sprint versenyszámmal folytatódott, ahol ismét sikerült újabb érmekkel gazdagítanunk gyűjteményünket.

ardf007

Eredményünk: 1 ezüst és 2 bronz.
 Lászlóné, Hornyai Piroska  3. helyzés (W60)  32:11
 Mátrai István  2. helyzés (M70)  17:14
 Börcsök István  3. helyzés (M70)  18:21

Szeretném megemlíteni, hogy Mucsi Mihály és Moravsszki János is 4. helyezést értek el a kategóriájukban.

4. és egyben utolsó versenynapon ismét a klasszikus 80m/2m hullámhosszú versenyeken folytathattuk a megmérettetést. A pályán túl sok zöldfelület nem volt így előre tudhattuk, hogy hol lesznek az adók.

ardf0011

Ezzel véget is ért a szereplésünk a 2018-as világbajnokságon. Szeretnék külön köszönetet mondani Brunner Sándornak, aki bár érmet nem szerzett, viszont egy hajszállal maradt csak el az elsők mögött, illetve Kovács Attila Gábornak, aki megszorította az 50-es kategóriában futókat.