Pályázati jelentkezések
Az alábbi 7 pályázat érkezett be a MRASZ év végi felhívására.
A döntés nagyon nehéz lesz, hiszen az összegzett kérések alig 40%-ra van fedezetünk. A döntési időszak elkezdődött, bízunk benne, hogy igazságosan tudunk súlyozni a sok igény között.Javaslom mindenkinek végig olvasni a leveleket: Az írásokból látszik, hogy sok helyen nagyszerű szakmai munka folyik egy-egy elszánt és önzetlen rádióamatőr jóvoltából.Ha az olvasás után úgy döntesz, hogy akár magánemberként, vagy cégként támogatni tudnád valamelyik szakkört, kérem, jelentkezz a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen!
NAGYBERÉNYI ISKOLA PÁLYÁZATA
Tisztelt Balogh Sándor Úr!
Harmincöt éve tanítom a gyerekeket rádiózásra. Jelenleg negyedik éve Nagyberényben tanítok. Ez egy kis általános iskola 150 gyerekkel. Általában 3. osztálytól kezdem tanítani a gyerekeket morzéra és amatőr ismeretekre. Jelenleg 5 harmadikos és 6 ötödikes tanulóval foglalkozok. A gyerekek úgy tanulják a morzét, hogy közben gépelni is megtanulnak.
Nyáron tábort is sikerült tartanom, egy kitelepülésre épített 2-szer 20 méteres antennával, 600 ohmos tápvezetékkel és egy elég rossz állapotban lévő FT 250-es adóvevővel. Bár kevés összeköttetést sikerült létesíteni, de a gyerekeknek így is nagyon tetszett.
Idén egy ötödikes tanulót sikerült felkészítenem a HST OB-ra, majd nyáron a tábor után folyamatosan készültünk vele, hogy esetleg Esztergomba is eljusson a HST világbajnokságra. A kisgyerek (Kökönyei Attila 10 éves) becsülettel teljesítette azt, ami elvárható volt tőle. Neki köszönhetően több gyerek szeretne rádiózni, mint eddig. De nem célom, hogy csak versenyzőket neveljek, inkább fontosabb, hogy a rádiózást megszeressék a gyerekek.
Azért írom most ezt a pályázatot, mert szeretnénk egy állandó rádióállomást létrehozni az iskolában. Ehhez szükségünk lenne körülbelül 100 m koaxiális kábelre, és 10 db Amphenol-ra. Így a gyerekeknek lehetőségük lenne az iskolából QSO-zni, illetve versenyezni.
Tisztelettel kérem pályázatunk elbírálását
Majer György
MOM RÁDIÓKLUB PÁLYÁZATA
Kedves Sándor!
A MOM Rádióklub ez úton kíván pályázni a MRASZ honlapon kihirdetett
"Év végi pályázat utánpótlással foglalkozó klubok részére!" témában.
Klubunk Megalakulása óta tevékenykedik a Rádióamatőr Mozgalom fiatalításában. Jelenleg is tart rádiós-elektronikai szakköröket. Rendszeresen felkeresi a körzetében lévő iskolákat, érdeklődő diákokat toborozva. Jelenleg is egy ilyen időszakban vagyunk.
A rádióklub technikai felszereltsége átlagos. A gyerekek oktatásához szinte minden adott egy oszcilloszkópot leszámítva. A klub a pályázaton elnyerhető összegből (szükség szerint kiegészítve azt) egy digitális oszcilloszkópot szeretne venni. Ez nagyban segítené a résztvevők számára az elektromos jelenségek szemléltetését.
Ezért kérem, ha lehetséges a klubunkat pozitív elbírálásban részesítsétek!
Köszönettel:
Joubert Attila HA5JA
a MOM Rádióklub elnöke
NAGYRÉCSEI ISKOLA RÁDIÓS SZAKKÖRPÁLYÁZATA
Kedves Sándor!
Felfigyeltem a MRASz felhívására, ezért írtam a mellékelt pályázatot. A már rég óta működő iskolai szakkörünk aktív létszáma idén emelkedett, az élet azt hozza, hogy a nyolcadik osztály után elmennek valami városi középiskolába, de szerencsére vannak páran, akik rádiózni néha vissza látogatnak. Az újak között is van néhány fiú, aki már le mer ülni forgalmazni, ma hatodik osztályosok a CQ-WW-DX SSB versenyen csináltak 60 QSO-t, igaz néha az ujjaikon számolták az angol számokat. Élvezték, ez nekem öregnek nagy élmény.
Az iskola mostani igazgatója (utódom) annak ellenére, hogy nem műszaki irányultságú ember, támogatja a munkámat, ha oklevelet kapunk, gyakran az egész iskola előtt adja át a gyerekeknek.
Pályázat
A MRASz. utánpótlás támogatás keretből kiírt pályázatra reagálva kérek támogatást a nagyrécsei iskolában működő rádióamatőr szakkör munkájához.
Bemutatkozás:
Ebben a tanévben 16 regisztrált általános iskolás szakköri tagunk van, valamint esetenként részt vesz a foglalkozásokon néhány középiskolás, ebből egy MRASz. tag.
A tematika szerint foglalkozunk elektronikai szereléssel, rádió irányméréssel, és 2010. óta van kollektív hívójelünk a HA1NR. Ezzel több versenyen is részt vettünk.
Néhány eredmény:
2012. RH-OB NYM 2. 9ACW HA:1. WW:12.
2013. EU_PSK- HA 1. HA_DX_ MS-MIX-LP 3. CQWPX_RTTY HA:2.
2014.RH-OB NYM 1. TESLA MEMORIAL - EU:4. HA:1. RH-BP MO-VIDÉKI: 1.
SAC-SSB EU:6. HA:3. SOPRON-CF CW:1. SSB:3.
2015.SAC-SSB EU:9. HA:3. SOPRON-CF SSB:1. OK-OM-DX EU:5. HA-OB NYM:2.
2016. SOPRON-CF SSB:1. HA-QRP ezüst TESLA MEMORIAL HA:1.
2017.HA-OB MO:4.
Sajnos a távírózás nem erősségük a jelenlegi szakkörös gyerekeknek, itt még sokat kell tanulniuk, de a fónia és az RTTY (a számítógép kedvelése miatt) közelebb áll hozzájuk.
A RIM eszközeink jó 30 éves REKI gyártmányú, magunk által felújított készülékek. Az iránymérés gyakorlása roppant népszerű a gyerekeknél.
Szeretnek forrasztani, először szétszedésen gyakoroltak, majd építettünk multivibrátort, (LED-es villogó, morze gyakorló) kis tápegységet, stabilizátort.
Most a haladókkal kvarcvezérelt mini RIM adót készítünk, 3 darabot.
A szakkőr működéséhez az iskola igazgatója korrekt támogatást nyújt, ami kulturált elhelyezésben, műhely használati lehetőségben és szervezési segítségben ölt testet.
A HA1NR rádióállomás felszerelését én biztosítottam, a RIM eszközöket a fonyódi rádióklub, a szereléshez a szerszámok otthoni amatőr műhelyemből jönnek a foglalkozásokra. Páka, alkatrész szintén, abból van elég.
Ha kapunk támogatást, az alábbiakra lenne szükségünk, fontossági sorrendben:
- Akkumulátorok a REKI - RIM adókhoz (3db) (15)
- Akkumulátorok a (most készülő 0,5 Wattos) MINI-RIM adókhoz. (3db) (6)
- AA elemek a RIM vevőkbe. (5)
- Kéziszerszámok (3 – 4 készlet) Csipesz, csípőfogó, csavarhúzók, stb. (15)
- Anyagok: Fóliás lemez NyÁK készítéshez, forrasztó ón, gyanta, (4)
- próba panelek (4db) (10)
- próba panel vezeték készlet (2) (2)
- csatlakozók (RCA, Amphenol...) (5)
- Egy szabályozható forrasztó állomás SMA-50 + tartalékhegy (18)
- Multiméter. MX–25 303 + mérőzsinór klt. (1) (10)
- Tároló dobozok (szerszám, alkatrész...) (10)
Fenti terv 100000Ft. Erre nyújtom be a pályázatot. Természetesen kisebb összeg is segítene, de többet sem lenne nehéz ráfordítani tevékenységünkre.
Tisztelettel kérem, a rendelkezésre álló összeg elosztásánál vegyetek minket is figyelembe.
Nagyrécse, 2017. október 27.
Pánczél Lajos
HA3GO
SIÓFOKI RÁDIÓKLUB PÁLYÁZATA
Szövetségünk felhívásának eleget téve rádióklubunk az alábbi technikai eszközök beszerzése érdekében nyújtja be pályázatát:
1. 3 darab modem lap-top vásárlása a távirász képzéshez, ár: 27.400 Ft/db. összes pályázott összeg: 82.200 Forint.
Több évtizede a Siófoki Rádióklubban végzünk távirász képzést, s ennek eredménye, hogy általában 4-5 fö vesz részt Európa- és világbajnokságokon.
10 éves kortól kezdjük a Fiatalok bevonását, s az idén már V. helyen végzett a 10 éves Kökönyei Attila, a többi tizenévesek általában VI. helyet szerezték meg.
Az idei Reményi István Rádióamatőr Alapítvány díjazottai az alábbi képen, ahol 10-14 éves gyermekek lettek jutalmazva 9 fö, ketten betegség miatt nem vettek részt. Valamennyi gyermek már országos bajnoki I-III. helyen végzett, később belőlük lesz a távirász válogatott képviselete úgy gyermek, mint ifjúsági és felnőtt kategóriákban.
Kérjük pályázatunk elfogadását.
Majer György (HA3FL) alelnök Turjányi József (HA3GJ) a klub elnöke
KISKULCSOSI ISKOLA RÁDIÓS SZAKKÖR PÁLYÁZATA
MRASZ Budapest
Balogh Sándor HA5BLK részére
A Püspökladányi Regionális Rádiós Sportklub karcagi Kiskulcsosi Általános Iskolai rádiós szakköre képviseletében jelentkezem az MRASZ honlapon kiírt pályázatra.
A szakkörben folyó munkához lenne szükség a kért eszközökre.
Kéziszerszámaink frissítése nagyon időszerű lenne. A KIT-ekkel a konstruktőri munkát tenném színesebbé.
Operátor létszám 7 fő. Ketten most készülnek amatőr vizsgát tenni.
Operátoraink a klubnapokon, ( minden vasárnap délelőtt ) rendszeresen dolgoznak a HA7KLJ hívójellel.
1998 óta minden KID aktivitási periódusban részt vettünk.
2016-ban és 2017-ben is ott voltunk a „Rádiózás Világnapja” rádiós versenyen. A versenyről a Rádiótechnika folyóiratban is beszámoltunk.
A legkisebb tagok is ( 10 évesek ) tanulják a morze jeleket.
KIT-ek
EM-50237 Villogó nyíl a:1100Ft 5db
EM-50213 Knight Rider a:1968Ft 5db
EM-50001 Egyszerű dallamcsengő a:1768Ft 5db
EM-50227 Elektromos dobókocka a:1024Ft 5db
Kéziszerszámok
NYÁK fúrógép 45W a:6200Ft 1db
DMS-10 Állvány mini fúrógéphez a:2150Ft 1db
Fúrószár készlet FKSZ-EXT 1,5-6,3 13 a:900Ft 1db
Csigafúró HSS 0,8 D=0,8mm a:135Ft 5db
Csigafúró HSS 1,0 D=1 mm a:135Ft 5db
Csigafúró HSS 1,2 D=1,2mm a:73,38Ft 5db
Csigafúró HSS 1,5 D=1,5mm a:90,44Ft 5db
OLOF-6 oldalcsípőfogó 160mm a:915Ft 5db
KOF-6 kombinált fogó 160mm a:869Ft 2db
KROF-6 krokodil fogó 160mm a:746Ft 5db
CS-SZ-NB01 csavarhúzó készlet a:3871Ft 2db
PTA-7 forrasztóhegy a:1635Ft 5db
SPONGE F ZD929 törlőszivacs pákához 70x40mm a:150Ft 10db
A listát a HESTORE elektronikai WEB áruház honlapja alapján állítottam össze.
Karcag, 2017. november 06.
73 és Dx ! Kovács László szakkörvezető / HA7MO / HA7KLJ
INTERCISA RÁDIÓKLUB PÁLYÁZATA
Intercisa Rádióklub SE pályázata utánpótlás neveléshez szükséges eszköz beszerzésére
Az Intercisa Rádióklub a Rádióstájfutás szakág részére szeretne eszközt beszerezni. A klubnak a rádióstájfutó versenyeken jelentős számú képviselete van jelen. Az utánpótlás felkutatását és egyben a sportág népszerűsítését kb 3 éve kezdtük újra. Azóta voltunk túlélő túrán bemutatózni, rengeteg reklámanyagot készítettünk (facebook képek, és bejegyzések, szórólapok, látványos óriásbója, matricák). Tartunk bemutató edzéseket Budapesten, és környékén, aminek eredményeképp jelentős adatbázis jött össze az érdeklődőkből, és több, (nem utánpótlás korú) versenyző itt találozott először a spottal. Ezen edzések kapcsán jutottunk a városligeti gyereknapi cq sátorhoz is, ahol korábban elavult felszereléssel és kisebb kapacitással tudták csak bemutatni a rádiós iránymérést. 2017-ben két edzőtábor és két verseny szervezése is az Intercisa Rádióklub nevéhez köthető.
A jövőben is szeretnénk folytatni a munkát, melynek előre látható részét képezi egy húsvéti 3 éjszakás rádiós tojáskereséses gyerektábor, ahol 20 gyereknek lesz lehetősége elsajátítani a sportághoz szükséges ismereteket. Erre a táborra 4 szülő már most, meghírdetés előtt jelentkezett, ami azt jelenti, hogy a tábort mindenképp megtartjuk, és amennyiben marad szabad hely, azt versenyzőkkel töltjük fel.
Ezen táborhoz a legfontosabb, rendelkezésre nem álló eszköz a gyerekeknek a tábor idejére kiosztandó tájolók, és térképtartók, így ezen eszközök beszerzésére szeretnénk pályázni. mennyiség eszköz egység ár(ft/db) összesen 20 db térképtartó 113 2260ft 14db tájoló 6800 95200ft
Összesen pályázott összeg: 97460ft
Ideális esetben 20db tájolóra lenne szükségünk, de a pályázat kiírásának megfelelően csak 14db fér a keretbe. Amennyiben a vártnál kevesebb pályázat érkezik, szeretnénk 14 helyett 20 tájolót beszerezni, ennek megfelelően 138260ft támogatást megpályázni.
Üdvözlettel, Tóth Csaba
GYÖNGYÖSI VAK BOTTYÁN RÁDIÓKLUB PÁLYÁZATA
Pályázat utánpótlással foglalkozó klubok részére
A Vak Bottyán Rádióklub (3200 Gyöngyös, Than Károly u. 1), mint tagszervezet pályázunk a MRASZ honlapon meghirdetett év végi támogatásra.
Rádióklubunk önálló civil egyesületként működik, de székhelye a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium épületében található.
A jelenlegi oktatási intézmény elődjében az elektromos képzés beindításával egy időben 1971-ben szakköri foglalkozások keretében indult el a rádióamatőr klubunk tevékenysége. A kezdeti csöves adó és vevő készülékünktől a digitális rádióig folyamatosan fejlődtünk. A tanintézet diákjai közül sokan tettek amatőrvizsgát és váltak hívójeles rádióamatőrökké. Tagságunk zömét is ők alkotják.
Ezt a hagyományt tovább is folytatjuk, az iskolai időszakban minden szerdán klubfoglalkozáson biztosítjuk a rádiózás iránt érdeklődő tanulóknak a képzését.
Példaként említem, hogy Hegedűs Márton ifjú tagunk is itt kapcsolódott be három évvel ezelőtt a klub munkájába. Kezdetben megtanult morzézni, majd forgalmazni. Érdekli az elektrotechnika, készíti a különböző kiegészítő készülékeket a rádiózáshoz. Már a mikroszámítógépes berendezéseket programozza. Kétszer részt vett a MRASZ által szervezett ifjúsági táborban, ahol a kezdő rádióamatőröket patronálják. Tanulmányai mellett, szabadidejében látogatja klubunkat. Mi pedig segítjük a felkészülésben, hogy hamarosan hívójeles amatőr lehessen.
A tanulók közül többen is érdeklődnek munkánk iránt (ebben az évben öt fő), de ők még csak kisebb sikerekkel büszkélkedhetnek. Főleg egyszerűbb készülékek szerelésével, mérésével igyekszünk megszerettetni velük a rádiózást, de anyagi lehetőségeink korlátozottak. Legutóbbi munkájuk FM vevőkészülék építése volt, amely az alábbi ábrán látható.
Mivel a tanintézettől függetlenül működünk, ezért eszközök beszerzéséről magunknak kell gondoskodnunk. A pályázaton ha nyerünk, abból mérőeszközt, forrasztó állomást, NYÁK készítéshez szerszámokat, alkatrészeket, antenna alapanyagokat kívánunk venni. Igényelt összeg: kb. 70 000 Ft.
- Támogatást a MRASZ részéről az utóbbi években nem kaptunk.
- Rádióversenyeken, aktivitásokon HA6KVC és HG6Z hívójellel eredményesen veszünk részt.(lásd honlapunkat www.ha6kvc.hu)
Gyöngyös, 2017.11.13. Kovách Árpád (HG6WF)
klubelnök
Az alábbi pályázat utóbb került a listába, mert hibás címzés miatt kerülő úton jutott el a postafiókba. Arra a döntésre jutottunk, hogy címzési hiba miatt nem utasítjuk el.
MECSEK RÁDIÓKLUB PÁLYÁZATA
A Mecsek Rádió Klub soha nem kapott semmilyen támogatást a szövetségtől.
Az elmúlt néhány évben számos amatőr tett nálunk sikeres rádióamatőr vizsgát, amelyből a 2017-es évben 3 fő, és további 3 fő tanfolyamra jár. Jelen pillanatban 14 év alatti gyermekből 5 fővel foglalkozunk, akiből egy már sikeres vizsgát tett (HA3LMR).
A sávokban leggyakrabban CQ BP-en veszünk részt, és szinte az összes KID aktivitáson is kint vagyunk. Célunk, hogy 2018-ban az összes hazai rádióforgalmi versenyen részt vegyünk. A pályázati pénzből egy RedPitaya nevű eszközt szeretnénk vásárolni. Az eszköz kiválóan alkalmazható a vizsgára való felkészülés során. Az eszköz működhet oszcilloszkópként, spektrumanalizátorként, L-C mérőként valamint SDR vevőként. A passzív elemek mérése mellet nagymértékben segít vizuálisan megérteni a szinusz jelet, a frekvencia és a hullámhossz kapcsolatát, modulációs módokat és más a vizsgára való felkészüléssel kapcsolatos témakörök feldolgozását is elősegíti. SDR vevőként a rádióforgalmazás gyakorlására is kiválóan alkalmas.
A fentiekre tekintettel 100.000 Ft összegű támogatásra pályázunk.
Természetesen amennyiben a szövetség megvásárolja az eszközt és részünkre bocsájtja az is tökéletesen megfelel klubunknak.
Bízunk pályázatunk pozitív elbírálásában!
Pécs, 2017. október 25.